Testosteron propionat efekty, skutki uboczne i właściwości substancji WP abcZdrowie

Testosteron propionat efekty, skutki uboczne i właściwości substancji WP abcZdrowie

Jak wspomniano wcześniej, propionat testosteronu jest krótkim estrem, który charakteryzuje się skróconym czasem aktywności. To zaledwie 3-4 dni w porównaniu do innych form testosteronu, w przypadku których to nawet ponad 2 tygodnie. Przyrosty masy nie są tak imponujące jak w przypadku dłużej działających formach testosteronu. Typowe za to jest, że sylwetka wydaje się mocniej wyrzeźbiona, a mięśnie sprawiają wrażenie bardziej twardych.

  • Androgeny nie są odpowiednimi środkami do przyspieszania rozwoju mięśni u osób zdrowych ani do powiększania sprawności fizycznej.
  • Jednak maksymalne stężenie środka pojawia się zwykle najdalej po kilkunastu godzinach.
  • Nie zaleca się stosowania leku Testosteronum Prolongatum Jelfa u dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat.
  • W przypadku tej formy testosteronu zaleca się dawkowanie od 50 mg co drugi dzień aż do 200 mg co drugi dzień.

Propionat testosteronu – przeciwwskazania do stosowania

Istnieje ryzyko wirylizacji płodu (rozwoju u płodu cech charakterystycznych dla dorosłych mężczyzn). Tak, chcę otrzymywać na wskazany adres e-mail newsletter z informacjami o promocjach i nowościach w zakresie usług i produktów Neuca S.A. W każdej chwili mogę zrezygnować z subskrypcji newslettera poprzez link w newsletterze. Więcej informacji znajduje się w Regulaminie i Polityce prywatności, które znam i akceptuję. Lek Testosteronum Prolongatum Jelfa jest przeciwwskazany do stosowania u kobiet i nie można go stosować u kobiet w ciąży lub karmiących piersią.

Testosteronum Prolongatum – skład

Wbrew obiegowym opiniom wszystkie odmiany testosteronu działają podobnie. Undecanoate (podnosi on stężenie testosteronu do maksymalnego poziomu dopiero po 7 dniach i przez 7 tygodni utrzymuje jego stężenie w osoczu). Tak, to prawda, odmiany testosteronu różnią się kinetyką, bo cząsteczka testosteronu jest przyłączona do innych estrów, dlatego nie wolno ich stawiać w jednym rzędzie. Jednak ich oddziaływanie na ustrój jest bliźniaczo podobne. W przypadku tej formy testosteronu zaleca się dawkowanie od 50 mg co drugi dzień aż do 200 mg co drugi dzień. Całkowity czas cyklu na tym sterydzie to najczęściej 6-8 tygodni.

Wpływ testosteronu na ciążę

Należy zwrócić uwagę na objawy sygnalizujące nadmiar testosteronu, tj. Drażliwość, zwiększenie masy ciała, częste i długotrwałe erekcje. Gdy pojawi się bolesny wzwód należy zaprzestać stosowania leku. Testosteron ma wysoki potencjał uzależniający.Podczas stosowania testosteronu w postaci żelu należy pamiętać o zachowaniu 2-godzinnego odstępu czasowego pomiędzy aplikacją leku a prysznicem. Testosteron na oleju, który ma się wchłaniać drogą limfatyczną. Doustny undekanian testosteronu (Andriol® Testocaps®) jest formą terapii zastępczej testosteronem, która przywraca normalne stężenie wspomnianego androgenu i jest dostępny w ponad 80 krajach.

Z uwagi na wysokie ryzyko uszkodzenia wątroby, testosteronu nie należy łączyć z lekami hepatotoksycznymi np. Antybiotykami z grupy tetracyklin, penicylin czy lekami przeciwgrzybiczymi. Równoczesne przyjmowanie testosteronu z insuliną może zmniejszać stężenie glukozy we krwi i zmniejszać zapotrzebowanie na insulinę. Łączne https://theracingemporium.com/anapolon-oxymetholone-50-mg-balkan-pharmaceuticals-2/ przyjmowanie z hormonem adrenokortykotropowym lub kortykosteroidami może nasilać powstawanie obrzęków. Testosteronu nie powinni stosować pacjenci cierpiący na raka prostaty lub łagodny rozrost gruczołu krokowego, nowotwory wątroby, raka sutka (w przypadku mężczyzn), nerczycę oraz ze zbyt wysokim stężeniem wapnia we krwi.

Tkanka mięśniowa narasta znacznie szybciej i wyróżnia się również dobrą jakością. Preparat posiada postać płynu do wykonywania iniekcji domięśniowych. Właściwa dawka umożliwia osiągnięcie optymalnych efektów. Dodatkowo, ten testosteron może być używany również przez kobiety.

Poza tym działa także anabolicznie – zwiększa akumulację białek, masę mięśni szkieletowych, aktywność gruczołów łojowych oraz podnosi stężenie cholesterolu we krwi. Poza odmianami buciclate i undecanoate (niespotykanymi na czarnym rynku) wszystkie inne rodzaje testosteronu charakteryzuje bardzo szybkie uwalnianie. W jednym z badań opisywanym przez Hermana M. Behre [4] po iniekcji 250 mg enanthate maksymalne stężenie testosteronu odnotowano już po 10 h i wynosiło ono 39.4 nmol/L (1136 ng/dL). Testosteron działa tak samo niezależnie, jak szybko jest uwalniany.

Leave a Reply